no-img
papersaz

گرایش های جدید بازاریابی الکترونیک بر اساس وب کاوی برای فروشگاه های اینترنتی - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

گرایش های جدید بازاریابی الکترونیک بر اساس وب کاوی برای فروشگاه های اینترنتی
zip
۲۳ فروردین, ۱۳۹۶
4500 تومان
0 فروش
4500 تومان – خرید

گرایش های جدید بازاریابی الکترونیک بر اساس وب کاوی برای فروشگاه های اینترنتی


چکیده

بازاریابی الکترونیکی یک تمرکز از تمامی تلاش ها از نظر سازگاری و توسعه استراتژی های بازاریابی در فضاهای مجازی است: وب، رسانه های اجتماعی … . در یک سایت تجارت الکترونیک، بازاریابی الکترونیکی باید به مشتریان در خرید خود کمک کند. این نیاز به داشتن دانش عمیقی از نیازهای مشتریان دارد. به همین دلیل، صاحبان فروشگاه های الکترونیکی باید بدانند که چه کسی، چه چیزی و چگونه و چه زمانی، برای پی بردن به سلیقه مشتری و تقویت تعامل با آنها به مشتری مراجعه کند. این تحلیل هنگامی به دست می آید که مشتری به بازدید یک فروشگاه اینترنتی می رود و یک ردپای دیجیتالی از خود به جا می گذارد که می توان از آن برای درک نیاز ها، تمایلات و خواسته ها و همچنین بهبود حضور در وب استفاده نمود. این داده ها را می توان برای داده کاوی برای درک بازاریابی الکترونیکی و فرآیندهای فروش در یک شیوه بهتر استفاده نمود. در این مقاله، یک بررسی از 86 فروشگاه اینترنتی در اسپانیا ارائه می شود. در نتیجه گیری، برخی ایده های خوب مربوط به بازاریابی اینترنتی برای کسب تحلیل رفتاری مشتریان نشان داده شده است. از این رو، گرایشات جدیدی در عرصه بازاریابی الکترونیکی در سطح راهبردی، تاکتیکی و عملیاتی پیشنهاد شده است که در آن از تکنیک های داده کاوی مختلف برای سهولت و تبلیغ خرید استفاده می شود.

کلمات کلیدی: بازاریابی الکترونیکی؛ تجارت الکترونیک؛ وب کاوی؛ گرایش بازاریابی الکترونیکی؛ ردپای دیجیتال

  1. مقدمه

در دهه گذشته، اینترنت یک رشد 33% در تعداد کاربران خود در سراسر دنیا داشته است. این رشد باعث می شود که پذیرش بیشتری از سمت مصرف کنندگان ایجاد شود، یا به عنوان ابزاری که جستجوی اطلاعات را تسهیل می کند و یا به عنوان روشی که به عنوان یک هدف برای خرید محصولات و خدمات به کار می رود (اینترنت در یک دهه بعد، 2013).

این محیط تکنولوژیکی جدید، تغییر قابل توجهی در رفتار، عادات و گرایشات مشتریان ایجاد کرده است و پذیرش آن از سمت مشتریان باعث افزایش تجارت الکترونیک (EC) شده است. تعریف تجارت الکترونیکی به عنوان تجارت محصولات و خدمات از طریق شبکه های کامپیوتری مثل اینترنت، ایجاد می شود (توربان، لی، کینگ، لیانگ و توربان، 2009).

این فعالیت تجاری، کسب و کارهای کوچک را وادار می کند که حضور فعالی در اینترنت داشته باشند (چن، چیانگ و استوری، 2012) تا در بازارهای جهانی صاحب نام شوند و کسب و کارهای سنتی ارزشمندتر شوند. با این تفاوت که رفتار مشتریان سنتی یا مجازی یکسان نیست (یوزان، 2013).

اما دیده شدن اینترنت تنها به معنای دیده شدن یک شرکت نیست، بلکه دارای مزیت های زیر نیز می باشد: (الف) باعث می شود که کسب و کار به طور دائم برای عموم دیده شود؛ (ب) هزینه ها را کاهش می دهد: هزینه انبار مواد، کارکنان تدارکات، فضای فیزیکی؛ (پ) باعث بررسی بهتر مشتری می شود؛ (ت) محدودیت های جغرافیایی را از بین می برد و (ث) نام تجاری و تعامل ایجاد می کند.موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *