no-img
papersaz

کتاب سیستم های تحمل خطا(FAULT TOLERANT SYSTEMS) - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

کتاب سیستم های تحمل خطا(FAULT TOLERANT SYSTEMS)
zip
۳۰ بهمن, ۱۳۹۵
10000 تومان
0 فروش
10000 تومان – خرید

کتاب سیستم های تحمل خطا(FAULT TOLERANT SYSTEMS)


 مقدمه

در پنجاه سال اخیر کامپیوترها از یک موتور محاسباتی گران‌بها برای استفاده سازمان‌های دولتی و مؤسسات بزرگ به کالایی متداول بدل گردیده است که در تمامی زوایای زندگی روزمره نقش دارد.در ضمن نه‌تنها  این تب لت‌ها و گوشی‌ها و… همه‌جا قابل‌مشاهده هستند بلکه در کالا از کامپیوترهای رومیزی گرفته تا لب تاپ‌ها و  برخی موارد ازجمله  در اجزای سازنده ماشین‌ها، وسایل برقی خانگی، تجهیزات پزشکی، هوایی،ماشین‌آلات صنعتی و تأسیسات تهیه و توزیع برق  پنهان ازنظر هستند. دستگاه‌های کامپیوتری اغلب دستگاه‌های مالی جهان زبانی می‌کنند: حجم معاملات در جریان ، سرمایه‌گذاری در بورس، اوراق بهادار و بازار ارز بدون حضور را پشت اله فرهنگ استفاده از کامپیوتر در موقعیت قبل تصور است. علت تمایلات به دستگاه‌های کامپیوتری غیر ق اختیار ما قرار می‌دهند. چنانکه در ا مای حساس  زندگی و مالی روزمره  درواقع خدمات بی‌نظیری است که ه روز به کامپیوترها بیشتر می‌شود درواقع  به‌طور آشکار یا نهان در اجرای تمام این امور به وابستگی ما روز  حیاتی بر سرزندگی و  دارایی‌هایمان بر سر درست اجراشدن عملیات کامپیوترها  خطر می‌کنیم .

مشابه تمامی ساختارهای پیچیده ساخته بشر هستند.  پیچیدگی ساخت  کامپیوترها (سخت‌افزاری و نرم‌افزاری) را  سخت‌افزارها به‌منظور افزایش بهره‌برداری از حداکثر ظرفیت ترانزیستور است که نسل جدید از فنّاوری ست. زایش به خطا رو به افزایش اه تر هستند و این پیچیدگی ها با گبسیار پیچید معرفی می نماید. نرم افزارها باشد. حتی  شکستشاید بهتر باشد بگوییم که هیچ  نرم افزار یا سخت افزار مستقلی وجود ندارد که خالی از ن شده اند و از بهترین تکنولوژی های مهندسی بهره می برند هر لحظه وفضاپیماها با وجود اینکه بارها آزم  ممکنست با نقصی مواجه شوند و یک فاجعه بیافرینند.

مهندسین کامپیوتر سعی دارند با بکارگیری ابزاهای مختلف و تکنینک های روز در ساخت منخصصین عل سیستم های پیچیده کامپیوتری راهی برای کاهش اشتباهات و خطاهای ممکن بیابند. با اینحال تلاش آنان کافی اشد و  تکنیک هایی آگاهی لازم در مورد خطاهای احتمالی را دارا ب هنیست، لازمست سیستمی طراحی شود ک را برای تحمل خطا  به هنگام مواجه با آن در هر مرحله از خدمات ارائه دهد. تحمل خطا موضوعیست که در  این کتاب به مطالعه آن می پردازیم.

این کتاب(کتاب سیستم های تحمل خطا(FAULT TOLERANT SYSTEMS) از 9 فصل مجزا و کامل تشکیل شده است.موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *