no-img
papersaz

چگونه در امتحانات موفق شویم؟ - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

چگونه در امتحانات موفق شویم؟
zip
۳۰ خرداد, ۱۳۹۶
0 تومان
0 فروش
رایگان – خرید

چگونه در امتحانات موفق شویم؟


فصل امتحانات مهمترین سناریوی دانش آموزان و دانشجویان است، درس خواندن مهارت می خواهد و با توجه به دغدغه ها و اضطراب دوران امتحان باید شرایط را در زمان امتحانات فراهم کنید و برای اینکه در امتحانات موفق شوید باید طبق برنامه ریزی جلو روید. ما در این مقاله می خواهیم فاکتورهایی از قبیل زمان امتحانات، تعداد درس ها، کارهایی که در شب امتحان باید انجام دهید و مدت زمانی که قبل از شروع امتحانات به آن نیاز دارید را مورد توجه قرار دهید. فصل امتحانات یک فصل پر دغدغه و در عین حال هیجان انگیز می باشد، شما در حدود یکسال در کلاس های درسی وقت گذاشته اید و اکنون باید نتیجه ی تمام زحمت هایتان را بگیرید. بنابراین با یک برنامه ریزی درست به راحتی می توانید از امتحانات سربلند بیرون بیایید. برای تنظیم و اجرای یک برنامه کامل با ما در این مقاله همراه باشید.ما در این مقاله تکنیک هایی که برای موفقیت در امتحانات به آن نیاز دارید را خواهیم گفت.

چگونه در امتحانات موفق شویم؟

برای کل درس هایتان زمان مشخص کنید!

زمان و برنامه ریزی مناسب برای زمان امتحانات مهم است، مسلما برای تمام دانش آموزان و دانشجویان به مدت دو هفته قبل از شروع  امتحانات فرجه در نظر می گیرند. پس شما باید تمام درس هایتان را در این دو هفته مرور کنید. از تمام کتاب ها یکبار بخوانید تا برای شب قبل از امتحان فقط مرور کنید. این زمان دو هفته ای بهترین فرصت برای پیدا کردن چم و خم درس ها می باشد. بنابراین تا سعی دارید یک برنامه ترتیب دهید و مطابق آن یکی یکی درس هایتان را شروع کنید و تا زمانیکه کتاب را به اتمام نرسانده اید سراغ کتاب دیگر نروید.

چگونه در امتحانات موفق شویم؟

کتاب هایتان را تجزیه و تحلیل کنید!

مهمترین مطلب تجزیه و تحلیل کتاب ها می باشد. شما باید قبل از هر چیزی بدانید در طول این مدت روی کدام کتاب ها مسلط و بلعکس روی کدام یک از کتاب ها ضعف بیشتری داشتید. کدام مبحث ها برایتان مشکل بوده و کدام بخش ها نیاز به یادگیری دوباره دارد؟سعی کنید هر کدام از درس هایتان را بررسی کنید و اولین و بیشترین وقتتان را صرف درس هایی که رویشان ضعف دارید بگذارید. هر کتابی را که می خوانید به تمام سوالات، هر چند سخت جواب دهید و سعی کنید زیر و بم یک کتاب را بخوانید. افراد موفق و شاگرد اول ها از پاورقی هم نمی گذرند.

چگونه در امتحانات موفق شویم؟

برتمام موانع غلبه کنید!

برای درس خواندن همانطور که انگیزه مهم می باشد، اراده هم حرف اول را می زند. نیاز است برای موفق شدن در امتحانات روی موانع محکم بایستید و هر کاری که دارید به کناری بگذارید و شروع به درس خواندن کنید. خودتان را متعهد کنید که تا درستان تمام نشده سراغ کارهای دیگر نروید. فیلم ها و تفریحات همیشگی هستند و شما تنها یک فرصت یک ماه برای اماده شدن اوقات فراغت خود دارید. بنابراین از تنبلی و هرچیزی که حواستان را پرت می کند دوری کنید.

چگونه در امتحانات موفق شویم؟

با موسیقی درس خواندن را تجربه کنید!

ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که اگر همراه درس خواندن به موسیقی گوش دهید، تمرکزتان بیشتر شود، پژوهش ها نشان داده اند افرادی که با موسیقی درس می خوانند به مراتب تمرکزشان روی درس بیشتر از افراد دیگر است. ولی این یک خصوصیت است و برای هر فردی متفاوت است. بنابراین روی هر فردی قابل اجرا شدن نیست ولی اگر تمرکزتان از راه فضای سکوت به دردتان نخورد حتما این روش را امتحان کنید و درس خواندن همراه موسیقی را امتحان کنید.

چگونه در امتحانات موفق شویم؟

سر جلسه ی امتحان صبور باشید!

شما درس هایتان را خوانده اید و سر جلسه ی امتحان هستید. اضطراب و دلهره امری طبیعی است و شما باید آن را مهار کنید. برای دقایق اول، فقط به سوالات نگاه کنید تا تمرکز کنید و هر سوالی که برایتان آشنا بود به آن جواب دهید. ممکن است جواب سوال ها در همان ابتدا یادتان نیاید ولی با کمی وقت جوابشان یادتان می آید.

تنظیم برنامه خواب و استراحت

برخی با این تصور که هنگام امتحانات برای مطالعه بیشتر اصلا نباید خوابید و یا خیلی کم خوابید ، خود باعث خستگی ذهنی و در نتیجه فراموشی بیشتر در مطالب خوانده شده می‌گردند. کاهش زمان خواب در حد متعادل مطلوب است، اما افراط در آن هرگز مفید نخواهد بود. شب بیداری ها نه تنها نتیجه ی دلخواهتان را به شما نمی دهد بلکه خستگی و استرس را برایتان بیشتر می کند، زمانیکه ذهن خسته است کارایی اش را از دست می دهد. خواب کافی باعث سرحال بودن و خوب عمل کردن مغز در هنگام امتحانات می باشد. ساعت خوابتان را تنظیم کنید، شب ها به موقع بخوابید و صبح های زود را برای درس خواندن انتخاب کنید تا راحت تر بتوانید با شرایط کنار بیایید.

مقاله ای را که خوانید به شما کمک خواهد کرد از پس امتحانات خود بربیایید و با توجه به چیزهایی که گفته شد می توانید با برنامه ریزی و تسلط بر فصل امتحانات بدون دلهره و دلواپسی درس هایتان را قورت دهید و یک کارنامه درخشان برای خودتان بسازید. امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید و یک فصل امتحان بی دغدغه را با موفقیت به پایان برسانید.

 موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *