no-img
papersaz

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟ - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟
zip
۲۸ خرداد, ۱۳۹۶
0 تومان
0 فروش
رایگان – خرید

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟


برنامه نویسی یک علم است. چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم و به بیان ساده چگونه یک برنامه نویس شویم یکی از موضوعات مهم دانشجویان می باشد که ما در این مقاله می خواهیم راههای برنامه نویس شدن را برایتان بگوییم. اگر شما هم به برنامه نویسی علاقه داریدولی نمیدانید باید از کجا شروع کنید و می خواهید در این راه موفق شوید و یک برنامه نویس حرفه ای شوید با ما در مقاله ” چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم ؟” همراه باشید.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

برای برنامه نویسی از کجا شروع کنیم؟

همین که درحال خواندن این مقاله هستید یعنی اولین قدم را برای شروع برنامه نویسی برداشته اید. در حالت کلی حوزه های برنامه نویسی به چند بخش دسکتاپ، وب و موبایل تقسیم می شود. حوزه برنامه نویسی خودتان را مشخص کنید. برنامه نویسی دسکتاپ در واقع برنامه نویسی برنامه های کاربردی که در کامپیوتر نصب و اجرا می شود را شامل میشود. مانند نرم افزارهای حسابداری، اتوماسیون های اداری و …. در این حوزه می شود برای سازمان ها، شرکت ها برنامه هایشان را نوشت اما چون انها اکثرا با شرکت های بزرگ برنامه نویسی قرارداد دارند شما میتوانید به عنوان یک برنامه نویس در یکی از این شرکت های برنامه نویسی کار کنید.

برنامه نویسی وب از طراحی وب سایت ها تا نوشتن برنامه های تحت وب را شامل میشود. برنامه نویسی دراین حوزه خیلی لذت بخش است. کارهایی که شما در این حوزه انجام میدهید را خیلی ها مشاهده می کنند. شما میتوانید به راحتی برای خودتان و یا خیلی از شرکتها کار کنید و تجربه و درامد کسب کنید.

برنامه نویسی موبایل شامل برنامه نویسی نرم افزارهایی میشود که در گوشی های موبایل و تبلت ها میتوانید  نصب و اجرا کنید. در حال حاضر برنامه نویسان موبایل آینده خیلی خوبی دارند. شما در این حوزه میتوانید پیشرفت کنید چون در چند سال آینده دنیا به سمت موبایل پیش خواهد رفت، هر شرکت یا سازمان یک اپلیکیشن خاص خودش که روی موبایل نصب میشود را خواهد داشت. پس شما میتوانید به عنوان یک برنامه نویس موبایل در شرکتهای برنامه نویسی یک حقوق ماهیانه نسبتا خوب داشته باشید و اگرهم بخواهید بصورت مستقل کار کنید با داشتن ایده های خوب درآمد خوبی خواهید داشت.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

کدام برنامه نویسی بهتراست؟ برنامه نویسی دسکتاپ، وب و یا موبایل؟

بهتره است با توجه به علاقه ای که در زمینه برنامه نویسی دارید تصمیم بگیرید که در کدام حوزه برنامه نویسی میخواهید کار کنید. اگر از من بپرسید کدام حوزه برنامه نویسی رو انتخاب کنم؟ بدون هیچ چون و چرا برنامه نویسی موبایل رو پیشنهاد میکنم. چرا برنامه نویسی موبایل؟ واضح هست علتش ظهور گوشی های هوشمند و دنیای آینده که بصورت موبایل خواهد بود. تعداد زیاد مشتریانی که حتی برای فروش یک اپلیکیشن ساده با آنها مواجه هستید میتواند درآمد خوبی برای شما داشته باشد. تصمیم با خود شماست ولی بهتر است با توجه به علاقه خودتان حوزه کاری خودتان را مشخص کنید. بعد از این باید سراغ یادگیری یک زبان برنامه نویسی بروید. ما در قسمت بعدی به شما بهترین زبان های برنامه نویسی رو برای شروع معرفی میکنیم.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

 بهترین زبان برنامه نویسی چیست؟

بهترین زبان برای شروع برنامه نویسی چیست؟ بدون شک جوابش C یا C++ خواهد بود.سی را میتوان یک زبان مادر دانست بطوری که خیلی از زبان های کنونی از این زبان متولد شده اند. برای شروع پیشنهاد ماهم سی یا سی پلاس پلاس است البته نیاز نیست همه چیز را یاد بگیرید در ابتدا بهتراست مفاهیم کلی مثل متغیرها، انواع داده ها، آرایه ها، دستورات کلیدی مهم، تابع نویسی، کلاس ها، ارث بری، اشارگرها و امثال اینها را یاد بگیرید. چون این مفاهیم در همه زبان های برنامه نویسی وجود دارند و شما را آماده یادگیری زبان اصلی که میخواهید با آن کار کنید میکند.

برنامه نویسانی که میخواهند در حوزه موبایل کار کند اندروید پیشنهاد می شود. بیش از ۸۰ درصد گوشی های هوشمند سیستم عامل اندروید دارند و در ایران این رقم تا ۹0درصد  افزایش پیدا کرده. آینده اندروید نیز با حمایت گوگل درخشان است. پس شکی نیست که برنامه نویسی برای اندروید بهتر است. برای نوشتن اپلیکشن های اندروید نیز زبان جاوا را باید بیاموزید. زبان جاوا یک زبان دوست داشتنی است و چون شما احتمالا قبلا با سی یا سی پلاس پلاس کار کرده اید کار با جاوا نیز برایتان راحت خواهد بود چون بسیار شبیه بهم هستند.

چگونه برنامه نویسی را شروع کنیم؟

برای یادگیری برنامه نویسی کدوم راه بهتراست؟ کتاب، جستجو در اینترنت، کلاس های برنامه نویسی یا دیدن فیلم های آموزشی؟

شاید از هر کسی که اکنون برنامه نویس است بپرسید با چه روشی توانسته برنامه نویسی را یاد بگیرد به شما جواب های متفاوتی بدهند. بعضی ها روی کتاب تاکید دارند چون معتقند بسیار منسجم است مخالفان نیز یادگیری از روی کتاب را واقعا خسته کننده میدانند. عده ای هم اینترنت را بهترین استاد می دانند چون اعتقاد دارند هرچیزی درآن یافت میشود مخالفان نیز میگوید اینترنت در واقع انبوهی از اطلاعات است که میتواند شما را سردرگم کند همچنین هرکسی میتواند آنها را تولید کرده باشد و معتبر نباشد. یک عده هم رفتن به کلاس های برنامه نویسی رو به دلیل پروژه محور بودند پیشنهاد میدهد، مخالفان این روش یادگیری را استاد محور و متکی به دانش مدرس میدانند. فیلم های آموزشی شرکت های معتبر آموزشی هم روشی که است که بعضی ها پیشنهاد میدهد که در اینجا مخالفان حرفی برای گفتند ندارند. چون تمام ویژگی های خوب روش های قبلی را باهم دارد: منسجم است، بهترین اساتید جهان مدرس آنهایند، ارزان قیمت است و پروژه محور هستند. روشی را برای یادگیری برنامه نویسی انتخاب کنید که ساده باشد و باعث شود از یادگیری لذت ببرید.

 درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    پاسخ دهید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *