no-img
papersaz

مقاله نقش فناوری اطلاعات در توسعه ی بانکداری الکترونیک - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

مقاله نقش فناوری اطلاعات در توسعه ی بانکداری الکترونیک
zip
۱۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

مقاله نقش فناوری اطلاعات در توسعه ی بانکداری الکترونیک


چکیده:

نقش فناوری اطلاعات در بانکها و سازمانها طی دو دهه اخیر تفاوت‌های بسیاری پیدا کرده است. امروزه دیگر فناوری اطلاعات به عنوان یک ابزار و یا تسهیل کننده سایر عملیات و فرآیندهای سازمان تلقی نمی‌شود، بلکه فناوری اطلاعات موتور محرکه همه بخش‌های سازمان است. در واقع باید گفت فناوری اطلاعات امروز در بانکها نقش دوگانه استراتژیک و عملیاتی دارد، این نقش و رویکرد مسئولیت مدیران و کارکنان این حوزه‌ها را بسیار سنگین‌تر می‌کند چون علاوه بر تصمیم‌سازی و در اجراء و پشتیبانیِ آنچه که تصمیم‌گیری شده نیز مسئولیت خواهند داشت.
فناوری اطلاعات به عنوان یک پیوند دهنده، تمامی علوم روز را به کار می گیرد تا بتواند اطلاعات مورد نیاز متخصصان، صنایع، سازمانها و بالاخره همه مردم در قسمتهای مختلف جامعه را در کمترین زمان تامین کند.
به طوری که امروزه فناوری اطلاعات مرزهای کشورهای جهان را در‌می‌نوردد و ملتها را در یک جامعه جهانی گردهم می آورد. در این مقاله میخواهیم تفاوت های سامانه ی سبا و بام را بگوییم و سامانه بام را به عنوان یک خدمت الکترونیکی درست معرفی کنیم که مردم و سازمان ها می توانند از خدمات جامع آن  با توجه به مزایای ارزشمندی که دارد بهره مند شوند.

کلمات کلیدی: (بانکداری – فناوری – اینترنت – خدمات – الکترونیکی)

مقدمه:

فناوری اطلاعات به عنوان محور توسعه و به منظور استقرار نظام اطلاع رسانی جهانی در حال گسترش ومطرح شدن می باشد. نگرش به فناوری اطلاعات وروند آن در کشورهای پیشرفته دنیا دلالت بر سرعت و وسعت روند تغییرات این فناوری دارد به گونه ای که به تحولات شگرفی در ساختارهای بنیادین ارتباطی جوامع منجر خواهد شد وعدم توجه به این حرکت جهانی و بسترهای رشد و شکوفائی فناوری اطلاعات ما را از ارتباط جهانی حذف و وادار به تقلید کورکورانه در بکارگیری آن خواهد کرد. در گذر از عصر فناوری اطلاعات[1] و ارتباطات نامحدود و ورود به عصر مجازی و با ارتقاء یافتن سطح زندگی فردی و اجتماعی بشر، حرکت دولت نیز به سوی جوامع اطلاعاتی و مجازی الزامی گریز ناپذیر است. با نهادینه شدن تکنولوژی های فناوری اطلاعات در دولت الکترونیک و نفوذ در زیرساخت های فنی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی، امکان انجام کلیه تعاملات هر شهروند در هر زمان و در هر مکان، داخل یا حتی خارج از کشور فراهم می شود. نقش بانکها نیز به عنوان واسطه های مالی الکترونیک در تحقق این امر انکار ناشدنیست و همسوئی با آخرین دستاوردهای فناوری اطلاعات می باشد که بدون شک در دراز مدت موجبات حاکمیت دولت الکترونیک را فراهم خواهد ساخت. مقاله پیش رو به الزامات تحقق اهداف دولت الکترونیک در سایه فناوری اطلاعات خواهد پرداخت و در ادامه؛ به اعتبار سنجی، بررسی چالشها و موانع پنهان و آشکار خدمات بانکداری الکترونیک,و مقایسه بین دو سامانه سبا و بام و در نهایت برتری انتخاب سامانه بام خواهد پرداخت .موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *