no-img
papersaz

مقاله تشخیص خطا در سیستم‌های رمزنگاری - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

مقاله تشخیص خطا در سیستم‌های رمزنگاری
zip
۲۳ اسفند, ۱۳۹۵
3000 تومان
1 فروش
3000 تومان – خرید

مقاله تشخیص خطا در سیستم‌های رمزنگاری


مقدمه

الگوریتم‌های رمزنگاری در تعداد فزاینده‌ای از دستگاه‌ها برای برآوردن نیازهای سطح بالای امنیتی درحال استفاده شدن هستند. بسیاری از این دستگاه‌ها نیاز به سرعت عمل بالا دارند و شامل رمز نگاری ویژه سخت‌افزار و یا مدارهای رمز گشایی برای الگوریتم رمز نگاری انتخاب شده هستند. ویژگی منحصر به فرد این مدارها حساسیت بسیار بالایی است که آنها به خطا دارند.

برخلاف مدارهای محاسباتی یا منطقی معمولی مانند (مدارهای) آدرس و ضرب کننده‌ها، حتی یک خطای داده تک بیتی در رمزنگاری و یا مدار رمزگشایی ، در اغلب موارد ، به سرعت گسترش یافته و در نتیجه خروجی کاملا درهم خواهد شد ( یک الگوی تقریبا تصادفی). نیاز به جلوگیری از چنین خطاهایی وجود دارد ، بنابراین حداقل باید قادر به تشخیص آنها باشد. دلیل دیگر که وجود دارد و حتی بیشتر حیاتی است ، توجه ویژه به تشخیص خطا در دستگاه‌های رمز نگاری است. الگوریتم‌های رمز نگاری (همچنین رمزها[1] نامیده می‌شوند) که آنها درحال اجرا می‌باشند و طوری طراحی شده‌اند که دربرابر شکستن مقاوم هستند. برای بدست آوردن کلید محرمانه،که اجازه رمزگشایی اطلاعات رمزشده را می‌دهد،یک مهاجم باید تعداد بازدارنده زیادی از آزمایش‌ها را اجرا کند. همچنین این نشان داده است با تزریق عامدانه خطاها به دستگاه رمزنگاری است و با توجه به خروجی‌های مربوطه تعداد آزمایش های مورد نیاز برای بدست آوردن کلید مخفی را می‌توان بطور چشمگیری کاهش داد. بنابراین ترکیب برخی اشکال تشخیص خطا در داخل دستگاه رمز نگاری برای اهداف امنیتی و همچنین یکپارچگی داده نیاز است.

ما این فصل را با مروری کوتاهی بر دو دسته مهم از رمزها که عبارتند از کلید متقارن و کلید نامتقارن(یا عمومی) آغاز کردیم و خطاهای حملات تزریق را توضیح خواهیم داد،که در برابر آنها نصب شده است. سپس ما تکنیک‌هایی ارائه می‌کنیم که می‌توانند برای تشخیص خطاهای تزریق شده در تلاش برای خنثی کردن حملات استفاده شوند.

 موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *