no-img
papersaz

مقاله بررسي و نقد انبار داده ها - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

مقاله بررسي و نقد انبار داده ها
zip
۲۵ اردیبهشت, ۱۳۹۶
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

مقاله بررسي و نقد انبار داده ها


چكيده
انباركردن داده ها وOLAP  به مهمترين كمك برای تصمیم گیرندگان هر صنعت تبديل شده اند.در واقع انبار داده ها، به جمع آوری و ذخیره سازی داده های تاریخی در يك مخزن (خاص)، اشاره مي كند که به عنوان انبار داده ها شناخته شده است و از اين انبار براي تولید نتایج تحلیلی استفاده مي نمايد. كمك كار بودن برای حرفه ای هاي سطح بالا، باعث شده است كه آن به طور مداوم تحت تمرکز صنعت پایگاه داده ها باشد و هر روز چالش های جدیدي را براي صنعت پایگاه داده مطرح نمايد. در این مقاله ما به بررسی انتقادی انبار داده ها همراه با انواع دیگری از معماری و مدل سازی انبار داده ها مي پردازيم. ما برخی از ابزارهاي كنوني و تکنیک های موجود حال حاضر برای ذخيره (انبار) داده ها را تحت عنوان ابزار بخش مدیریت توصيف مي كنيم. ما در ادامه، به تجزیه و تحلیل مشکلات و مسائل پرداخته ايم و برخی از حوزه های تحقیقاتی در زمینه انبار داده ها را شناسایی كرديم. 

کلمات کلیدی:  انبار داده ها، پردازش تحلیلی آنلاین (OLAP).

مقدمه
انبار داده ها یک مخزن داده ها حاوي داده های تاریخی از منابع ناهمگن است. این انبار بيشتر برای جستجو و تجزیه و تحلیل تراکنش طراحی شده است تا برای پردازش. علاوه بر این، مفهوم انبار داده ها شامل ابزارها و تکنیک های موجود برای استخراج، انتقال و بارگذاری، موتور OLAP، ابزار هاي تجزیه و تحلیل مشتری و برنامه های کاربردی دیگري است که برای مدیریت و پردازش داده ها برای ارائه پشتیبانی براي تصمیم گیری به کارکنان دانش و یا تصمیم سازندگان (مدیران، تحلیلگران و غیره) استفاده مي شوند.

به گفته ویلیام H.Inmon، يك طراح سرشناس انبار داده ها، انبار داده ها یک مجموعه موضوع گرا، یکپارچه، متغيير با زمان، و غیر فرار از داده ها در حمایت از فرایند تصمیم گیری مدیریت است. این تعریف، انبار داده ها را از ديگر سیستم هاي مخزن داده ها مانند سیستم پایگاه داده رابطه ای، سیستم تراكنش و سیستم فایل متمايز مي سازد.

انبار داده ها یک گام به سمت ساخت سیستم کامپیوتری قادر به تجزیه و تحلیل گرايش ها است و در تصمیم گیری های حیاتی در هر سازمان کمک كننده است. گاهی اوقات ما روند بسیار جالب و مفیدي از داده های تاریخی دريافت مي كنيم که می توانیم برای برنامه ریزی های آینده استفاده کنیم. پایگاه هاي داده نرمال عملیاتی قرار بود به ارائه کمک در عملیات دفتري سازمان بپردازند؛ اما فناوري هاي انبار داده ها و OLAP  به منظور کمک به تصمیم گیرندگان (به عنوان مثال مدیران، تحلیلگران و غیره) هر سازمان، ايجاد شده اند. بنابراین چالش های جدیدي هر روز در زمینه انبار داده ها و OLAP  برای برآوردن نیازهای حرفه ای هاي سطح بالاتر به وجود مي آيند.

از دو دهه گذشته زمینه انبار داده ها تعداد زیادی از تحقیق و تغییرات را پشت سر گذاشته است. از پایگاه داده های عملیاتی آفلاین تا انبار داده هاي یکپارچه، آن یک سفر طولانی بود، اما ما هنوز راه طولانی برای تحت پوشش قرار دادن داريم. در حال حاضر ما مناطق مختلفي به منظور بهبود بخشيدن داريم كه برخی از آنها در این مقاله معرفي شده اند. نرخ شکست پروژه هاي انبار داده ها هنوز هم بالا است و اگر موفق باشند هم زماني كه آن مصرف مي كند معمولا بیشتر از حد انتظار است. بنابراین ما هنوز هم باید کار زیادی برای دستیابی به فن آوری های انبار داده ها و OLAP  بسیار کارآمد انجام دهيم.

در این مقاله ما یک بررسي نقادانه از این فن آوری انبار داده ها ارائه مي دهيم. ما انواع مختلفي از معماری و مدل سازی داده هاي انبار داده ها را توصیف كرديم. ما در ادامه ابزارها و تکنیک های موجود برای انبار كردن داده ها را بررسي نموديم. برخی از مسائل مهم پژوهشی نیز معرفي شده اند.

 

 موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *