no-img
papersaz

مقاله انجام عملیات ایجاد نقطه ی بررسی - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

مقاله انجام عملیات ایجاد نقطه ی بررسی
zip
۲۲ اسفند, ۱۳۹۵
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

مقاله انجام عملیات ایجاد نقطه ی بررسی


مقاله انجام عملیات ایجاد نقطه ی بررسی

امروزه کامپیوترها هزاران بار سریع تر از کامپیوترهای چند دهه پیش شده اند. با این وجود ، اجرای بسیاری از کاربردهای مهم، روزها یا مدت زمان بیشتری از وقت کامپیوتر را به خود اختصاص می- دهند. در واقع، با افزایش سرعت محاسبه، مشکلات محاسباتی که قبلا حل نشدنی در نظر گرفته می شد عملی شده است. در اینجا به برخی از کاربردها که برای اجرای آن، حتی در سریع ترین کامپیوترهای امروزی به زمان بسیار طولانی نیاز است اشاره می شود.

  1. شبیه سازی جریان سیالات. در بسیاری از کاربرد های مهم فیزیک به شبیه سازی جریان سیال نیاز است. این شبیه سازی بسیار پیچیده بوده و از مجموعه زیادی سلول های سه بعدی تشکیل شده که با یکدیگر در تعاملند. نمونه هایی از آن، مدل سازی هوا و اقلیم است.
  2. بهینه سازی. اغلب استقرار بهینه منابع بسیار پیچیده است. به عنوان مثال، خطوط هوایی باید حرکت هواپیما و خدمه خود را زمان بندی کنند به طوری که ترکیب صحیح خدمه و هواپیما ها موجود بوده ،و تمام محدودیت های نظارتی (مانند ساعت استراحت خدمه پرواز، تعمیر و نگهداری هواپیما، و انواع هواپیما هایی که برای هدایت به خلبان های مورد تایید نیاز دارند) برآورده شده باشد.
  3. نجوم. شبیه سازی های N-body که برای تعاملات گرانشی متقابل Nبدنه در نظر گرفته می شوند، تشکیل ستاره ها در طی ادغام کهکشان ها ، پویایی تشکیل خوشه کهکشانی و مدل سازی هیدرودینامیک جهان، مسائلی هستند که حتی در سریع ترین کامپیوتر ها نیز به زمان بسیار زیادی نیاز دارند.
  4. بیوشیمی. مطالعه پروتئین که از پتانسیل لازم برای درمان متناسب با ساختار ژنتیکی هر فرد و بیماری برخوردار است. پیچیدگی این مسئله بقدری است که برای اجرای آن به چندین پتا فلوپ قدرت محاسباتی نیاز است.

اگر اجرای برنامه بسیار طولانی باشد، احتمال شکست در طول اجرا وجود دارد، و هزینه چنین شکستی، قابل توجه است. ما برای نشان دادن این مشکل، مدل تحلیلی زیر را معرفی می کنیم ، که در این فصل از آن استفاده می نماییم. برنامه ای را در نظر بگیرید که  اگر شکستی در حین اجرا رخ ندهد اجرای آن T واحد زمانی طول می کشد. فرض کنید سیستم بر اساس فرایند پواسون با نرخ شکست X در واحد زمان، دچار شکست گذرا (لحظه ای) شود. در اینجا، برای سادگی، فرض می کنیم که گذر ها،شکست نقطه ای هستند،موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *