no-img
papersaz

افزونگی اطلاعات - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

افزونگی اطلاعات
zip
۹ اردیبهشت, ۱۳۹۶
3000 تومان
0 فروش
3000 تومان – خرید

افزونگی اطلاعات


خطاها ممکن است زمانی که داده‌ها در حال انتقال از یک واحد به واحد دیگر، از یک سیستم به سیستم دیگر هستند، یا حتی زمانی که داده‌ها در واحد حافظه ذخیره شده‌اند، رخ دهند. برای تحمل کردن چنین خطاهایی، ما افزونگی در داده‌ها را معرفی می‌کنیم: این افزونگی اطلاعات نامیده می‌شود. معروف‌ترین حالت افزونگی اطلاعات، رمزگذاری است که بیت‌های چک را به داده‌ها اضافه می‌کند و اجازه می‌دهد که صحت داده‌ها را قبل از استفاده‌ی از آن‌ها بررسی کنیم و در بعضی موارد، حتی اجازه‌ی تصحیح بیت‌های داده‌ی نادرست را به ما می‌دهد. چند کد معمول تشخیص و تصحیح خطا در بخش 3-1 مورد بررسی قرار گرفته است.

معرفی افزونگی داده‌ها از طریق رمزگذاری محدود به کلمات داده‌ای تکی نیست، اما می‌تواند بسط داده شود تا تحمل‌پذیری خطا را برای ساختارهای داده‌ای بزرگتر فراهم کند. شناخته شده ترین مثال، سیستم ذخیره‌سازی آرایه‌ی افزونه‌ای از دیسک‌های مستقل (RAID) است.

سازمان‌دهی‌های مختلف RAID در بخش 3-2 ارائه شده است و بهبود نتایج در قابلیت اطمینان و در دسترس بودن تجزیه و تحلیل شده است.

در یک سیستم توزیع شده که ممکن است مجموعه داده‌های یکسان توسط نودهای مختلف در سیستم مورد نیاز باشند، تکرار داده‌ها ممکن است به دسترسی به داده‌ها کمک کند.

نگه داشتن یک کپی از داده‌ها فقط روی یک نود تکی، ممکن است باعث شود که این گره یک تنگنا شود و داده‌ی آسیب‌پذیر را در خرابی آن گره قرار دهد. یک روش جایگزین برای نگه‌داری کپی‌های مشابه از داده روی چند گره باید وجود داشته باشد. چندین روش برای مدیریت نسخه‌های تکراری از داده‌های مشابه در بخش 3-3 ارائه شده است.

ما این بخش را با توضیحی از تحمل‌پذیری خطای مبتنی بر الگوریتم که می‌تواند یک تکنیک مؤثر در افزونگی اطلاعات برای برنامه‌هایی که یک آرایه‌ی بزرگ از عناصر داده‌ای را پردازش می‌کنند باشد، به پایان می‌بریم.موضوعات :

درباره نویسنده

papersaz 161 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *