no-img
papersaz

چگونه درس بخوانیم؟ - papersaz


papersaz

ادامه مطلب

چگونه درس بخوانیم؟
zip
۱۱ بهمن, ۱۳۹۶
0 تومان
فروش

چگونه درس بخوانیم؟


چگونه درس خواندن مهارت می خواهد. این روزها یکی از چالش های اساسی یک دانش آموز یا دانشجو چگونه درس خواندن است. زمانیکه بدانیم چگونه و با چه شرایطی درس بخوانیم می توانیم در زمان مناسب و با بهره ی بیشتری عمل کنیم  و به نتیجه دلخواه خود برسیم. ما در این مقاله قصد داریم که چگونه درس خواندن را با توجه به محیط درس خواندن، سبک درس خواندن و شیوه ای که شما را تشویق می کند برایتان بگوییم. اگر شما هم با چالش درس خواندن مواجه هستید بهتر است با ما در این مقاله همراه باشید تا چگونه درس خواندن را با مهارت بیاموزید.

چگونه درس بخوانیم؟

سبک درخواندن شما چیست؟

SeoSmart essaysbig.com

آیا تا به حال به شیوه ای که با آن بهتر درس می خوانید پی برده اید؟ هر فردی شیوه ی خودش را دارد. به عنوان مثال ممکن است شما فردی باشید که صبح های زود را به هر زمان دیگری ترجیح می دهید. بنابراین باید ساعت زنگ دارتان را فعال کنید، صبحها در یک زمان مشخصی از خواب بیدار شوید و شروع به درس خواندن کنید و یا بلعکس شب ها را برای خواندن انتخاب می کنید در هر صورت فرقی در صورت مسئله نخواهد داشت ولی شما با سبک خودتان شرایط درس خواندن خودتان را انتخاب می کنید. بنابراین اولین مرحله این است که شما بدانید روش درس خواندن شما چیست و طبق آن برنامه ریزی کنید.

چگونه درس بخوانیم؟

برای درس خواندن برنامه ریزی کنید!

برای شروع یک تم مخصوص درخواندن بهترین راه حل داشتن یک برنامه جامع و کامل است. برنامه ریزی برای درس خواندن یکی از فاکتورهای مهم برای موفق شدن در درس است. سعی کنید از همین امروز که این مقاله را مطالعه کرده اید یک دفترچه مخصوص برای برنامه ریزی درس خود تهیه کنید و برای هر روز خود یک برنامه ترتیب دهید. ما می خواهیم با برنامه قدم به قدم جلو بروید. حتما یک برنامه هفتگی و ماهانه داشته باشید تا بتوانید منسجم خودتان را هدایت کنید.

چگونه درس بخوانیم؟

از تمام درس ها به یک مقدار بخوانید!

گاها پیش می آید که دانشجوها تمام تمرکز خود را روی یک درس می گذارند و زمانیکه مشغول درس های دیگر می شوند خستگی تمرکزشان را برهم می زند. حتی الامکان سعی کنید برای تمام درس ها یک برنامه مشخص داشته باشید. برای مثال شما می خواهید درس های ریاضی، ادبیات، شیمی و زبان را با هم در یک فاصله دو هفته ای بخوانید. یا می توانید برای هر کدام جداگانه برنامه بنویسید و بخوانید و یا برای هر چهار درس یک مقدار یکسان را الویت قرار دهید. در این صورت باید اینگونه درس بخوانید مثلا روز شنبه فصل اول از هر چهار کتاب را بخوانید. و برای روز دوم فصل دوم از هر چهار کتاب و الی اخر. اگر می خواهید درس خواندن شما به سبک افراد باهوش و موفق باشد حتما برنامه خود را اینگونه بنویسید. چون با این روش شما از هر درس به یک مقدار مشخص جلو رفته اید و از هیچ کدام عقب نمی مانید.

چگونه درس بخوانیم؟

با یک ذهن باز درس بخوانید!

ممکن است در هنگام درس خواند مدام درگیر حاشیه ها شده باشید و نتوانید به طور مصمم تمام حواستان را جم و جور کرده باشید تا با مهارت درس بخوانید. درس خواندن باید اصولی باشد.ممکن است ساعت ها وقتتان را روی درس خواندن گذاشته باشید منتها نتیجه ای که می خواستید را نگرفتید . اینجا به شما می گوییم که حواستان را جم و جور کنید، دغدغه های دیگرتان را به کنار بگذارید و فقط درس بخوانید، سعی نکنید از روی اجبار درس خواندن را تجربه کنید، پژوهش ها نشان داده اند کسانی که تنها از روی اجبار درس می خوانند همیشه بیشترین وقت و بدترین نتیجه را گرفته اند، به درس خواندن علاقه نشان دهید، ساعاتی را انتخاب کنید که دلتان می خواهد چون بهترین کمیت را خواهد داشت

چگونه درس بخوانیم؟

درس هایتان را مرور کنید!

درس هایتان را مرور کنید. میخواهیم برایتان از معجزه ی مرور درس ها در هنگام خوابیدن بگوییم. در هنگام خواب مغزها به گونه ای عمل می کنند که هر چیزی را به خوردشان دهید عینا برایتان ضبط می کنند. سعی کنید هر شب قبل از خواب تنها به مدت سی دقیقه به جزوه های درسی خود نگاه بیندازید و درس هایتان را مرور کنید. حتی نگاه کردن به نوشته ها، سوالات و جواب ها تاثیر شگفت اوری در درک و یادگیری آنها دارد.

چگونه درس بخوانیم؟

 در هنگام درس خواندن به چیزهای مثبت فکر کنید!

افکار مثبت همیشه نتایج مثبتی دربرخواهد داشت، سعی کنید به خودتان اعتماد داشته باشید، به توانایی هایتان و ذهنتان. زمانیکه شما به خودتان افکار مثبت را راه می دهید ناخواسته این افکر غذای مغز شما می شوند و روز به روز متوجه پیشرفت خودتان می شوید در هنگام درس خواندن افکار مثبتی داشته باشید مثلا به خودتان بگویید” من می توانم سخت ترین درس ها را به اسان ترین تبدیل کنم!” و یا بگویید” من زمانم درست و کامل است و درس هایم را به موقع می خوانم” مهم نیست چقدر از بقیه عقب مانده اید ولی همینکه بدون استرس و اضطراب درس خواندن را یاد بگیرید بهترین مهارت است.

چگونه درس بخوانیم؟

بهترین مکان برای درس خواندن کجاست؟

بارها از دانش آموزان و دانشجویان شنیده شده که بهترین مکان درس خواندن کجاست؟ ابتدا شما باید توجه داشته باشید که با چه سبکی درس می خوانید! آیا در محیط ساکت باید درس بخوانید و یا فرقی نمی کند. آیا تمرکز برایتان مهم است و حتما باید در جایی که مخصوص مطالعه طراحی شده مطالعه کنید یا در اتاق کار هم می توانید؟ اینها مسائلی است که می تواند به شما کمک کند. بنابراین سعی کنید مکانی که مناسب شماست را برگزینید.

چگونه درس بخوانیم؟

به خودتان استراحت دهید.

در زمان درس خواندن بعد از یک ساعت و یک ربع به خودتان استراحت یک ربعه دهید. چرخی بزنید و چیزی بخورید. با این روش مغز علاوه بر یادگیری مطالب وارد شده، استراحت مفیدی می کند و برای تایم بعد آماده تر می شود. درگیر ساعت نشوید، ولی زمان را در نظر بگیرید.

چگونه درس بخوانیم؟

امیدواریم با خواندن این مقاله، مهارت درس خواندن درست را آموخته باشید و بهترین نتیجه را کسب کنید.

 موضوعات :
برچسب‌ها :

درباره نویسنده

papersaz 11 نوشته در papersaz دارد . مشاهده تمام نوشته های

مطالب مرتبط


    دیدگاه ها


    دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.